Pokládkou trávníkového koberce to nekončí

Po pokládce musí trávník zejména do doby zakořenění dostávat velké množství vody (hodnoty jsou pouze infomační, skutečnost je závislá především na složení vegetační vrstvy):

  • 1. týden: 20-25 l/m2 denně v závislosti na počasí
  • 2. týden: 15-20 l/m2 denně v závislosti na počasí
  • V dalších týdnech: 25-30 l/m2 týdně, zálivku rozdělit do 3 aplikací za týden 

... více informací najdete v článku Závlaha trávníku.


Sekání trávníkového koberce

Pravidelném odstraňováním listí nejen u právě položených trávníkových koberců v podzimních měsících předejdete vzniku infekčních chorob.

První sekání by mělo proběhnout po 8-14 dnech od pokládky. Na požadovanou výšku se trávník seče postupně. Maximální zkrácení trávníku při seči by mělo být o 1/3 výšky trávníku. V případě postupného snižování výšky seče (přerostlý trávník)  je vhodné sekat každý druhý den. Důležitá je i teplota listů rostlin, nad 25C seč rozhodně naprovádějte.
Základní zásadou je sekání za sucha kvalitní a vždy čistou (vymytou) sekačkou s ostrým břitem, nebo nožem. Je nutné rovněž dodržovat hygienu trávníku - posekanou hmotu co nejlépe sbírat, aby se omezilo plstnatění trávníku.

... více informací najdete v článku Sekání trávníku


První hnojení trávníkového koberce

Trávníkový koberec jeden týden po pokládce

První přihnojení se aplikuje po 3 týdnech od pokládky a to nejlépe s souladu s celoročním plánem hnojení. Po rovnoměrném nahnojení v doporučené dávce nezapomeňte na důkladnou zálivku.  
Je dobré vyvarovat se hnojení a sekání trávníku v jeden den.

Trávníková hnojiva v e-shopu

…více informací o rychlerozpustných a dlouhodobých trávníkových hnojivech