Hubení hryzců, hrabošů a krtků

Hryzec, hraboš a krtek je zlým snem pro každého milovníka hezkého trávníku. Pracně vypěstovaný a udržovaný  trávník je ze dne na den plný kopečků zeminy, skládající se z dokonale promíchaných vegetačních  vrstev trávníku. Navíc mohou z ničeho nic  usychat keře, kterým se dosud výborně dařilo, nebo je zřejmé, že zasazené květinové záhony nejen nevykvetou,  ale vůbec nevyrostou. Ve většině případů tyto škody mají na svědomí hryzci a hraboši.

Usmrcování musí být v souladu s požadavky zákona a nařízení Rady (ES) č. 1099/2009 o ochraně zvířat při usmrcování (především čl. 3 a Přílohy I).
Použití oxidu uhelnatého (CO), případně ve směsi s dalšími plyny např. oxidem uhličitým (CO2) ve vysoké koncentraci, která vyvolá okamžitou smrt, pro situace jiné než porážka, není v rozporu s požadavky Přílohy I (body č. 5, 6), nařízení Rady (ES) č. 1099/2009 o ochraně zvířat při usmrcování.

Hubení hryzců a hrabošů prostřednictvím stroje Mauki produkujícím oxid uhličitý v kombinaci s prudce jedovatým oxidem uhelnatým. Více informací najdete v článku Likvidace hryzců, hrabošů a krtků.

Stroj na likvidaci hryzců a hrabošů Mauki v e-shopu >>