Okolí trávníku (okrasné záhony)

Následující texty a doporučení jsou určeny těm, kteří si svůj volný čas představují jinak než neustálým bojem s plevely v okrasných záhonech. 
Při renovaci, nebo zakládání nové zahrady bychom neměli zapomínat na okolí trávníku a při jeho zhotovování používat především profikomponenty. Při jejich správné aplikaci máme jistotu, že se k provedené práci již nebudeme vracet a zahradu budeme užívat zejména k odpočinku. Především při pokládání mulčovacích netkaných nebo tkaných textilií, jako zábraně proti růstu plevelů je nutné pracovat s maximální pečlivostí. Jen tak mohou tyto materiály zabránit nežádoucímu zaplevelení.
Námi osvědčený doporučený postup při zakládání nové zahrady (nového okrasného záhonu) najdete na stránkách www.mulcovaci-folie.cz 

Přesah textílie pečlivě zastrčte k obrubníku. Mezi textílií a obrubníkem nesmí být zemina.Mulčovací netkané a tkané textilie, kotvící skoby

Netkané a tkané textilie v e-shopu

instalace mulčovací fóliePři práci s mulčovacími materiály je vhodné použít mulčovací netkanou textilii nebo tkanou textilii, což je speciální porézní tkanina s vysokou pevností a životností až 30 let. Používáním těchto materiálů se významně zkracuje čas nutný k údržbě záhonů. Mulčovací netkané a tkané textilie pohlcují sluneční záření, snižují proces fotosyntézy a tím zamezují růstu plevelů. Zaručují vynikající propustnost vody i vzduchu a snižují odpařování vody, a tak udržují půdní vlhkost i během suchého období.
Při pokládání mulčovací netkané a tkané textilie rozhodně používejte kotvící prvky, doporučujeme pozinkované ocelové kotvící skoby, ale s sortimentu najdete i různé druhy plastových skob.


Mulčovací textílii je nutné důkladně ukotvit ocelovými skobamiKotvící pozinkované ocelové a plastové skoby v e-shopu