OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvod » Údržba trávníků » Celoroční rady pro trávník

Co s trávníkem v únoru?

"Čistý a zdravý trávník je ozdobou každé zahrady"

Tak jako v měsíci lednu je trávník v únoru v období vegetačního klidu a jeho nároky na údržbu jsou takřka nulové. V období mrazu se po trávníku vyvarujte chůzi a to i když je pod sněhovou pokrývkou. V nezbytných případech volte vždy jinou trasu, předejdete tím v době vyšších teplot vzniku infekčních chorob. Na trávník neodhazujte sníh z jiných ploch a rozhodně mu neprospěje nahrnutý sníh, který byl již chemicky ošetřený.

Mycelia plísně sněžnéZ infekčních onemocněních se v lednu může na trávnících v ČR vyskytnout: 

  1. Sněžná světlorůžová plísňovitost trav (Monographella nivalis)  ... podrobné informace...
  2. nebo velmi podobná Sněžná šedobílá (tyfulová) plísňovitost trav (Typhula incarnata) ... podrobné informace...
  3. Na trávnících s nedostatečnou minerální výživou jsou v tomto období jasně viditelné kruhy, nebo jejich části - jedná se o tzv. celoročně se vyskytující Čarodějnou Plíseň sněžnákruhovitostí trávníku, neboli čarodějné kruhy (Marasmius oreades) ... podrobné informace...


Ošetření se provádí fungicidním přípravkem ve formě dispenzního koncentrátu. Převážně se jedná se o systémový fungicid (fungicidy jsou i kontaktní - vytvářejí ochrannou vrstvu na listech rostlin trávníku), kdy jsou účinné látky obsažené ve fungicidu rozváděny vnitřním systémem rostliny - proto při aplikaci nesmí postřik na Díky konstantní aplikaci 4 litrů/100m2 trávníku a viditelným pruhům od kol s pneumatikami po již projetých místech, se postřikovač Acuspray řadí mezi velmi přesné postřikovačelistech umrzat. Doporučená teplota vzduchu při aplikaci fungicidu by neměla klesnout pod 5C. Systémové fungicidy působí dlouhodobě, můžou tak zabránit vzniku nové infekce po dobu cca. 28 dnů u některých účinných látek i více.
V zimním období je velmi účinná likvidace škůdců z trávníku (krtků) a z okrasných záhonů (hryzců). Občas se jejich výskyt prolíná.

Likvidací hryzců zamezíte usychání stromů a keřů a podpoříte jejich zdravý a rovnoměrný růst

V případě napadení trávníku Vámi těžce identifikovatelným infekčním onemocněním, nebo budete-li mít potřebu jakýkoli jiný problém s trávníkem zkonzultovat, máte možnost zaslání fotografií problematickým míst na e-mail poradenstvi@travnik-realizace.czNezapomeňte uvést i telefonní číslo, v nejbližší možné době se Vám ozveme. Tato služba je po celý rok pro naše zákazníky bezplatná.

Doporučujeme navštívit naše informační weby
www.travnikovahnojiva.cz - základní čtyři celoroční plány hnojení trávníku a odborné pojednání o rychlerozpustných a dlouhodobých hnojivech
www.chorobytravniku.cz - prevence a léčba trávníku napadeného infekčním i neinfekčním onemocněním
www.selektivni-herbicidy.cz - jednoděložné, dvouděložné plevele v trávníku a boj s nimi (ve výstavbě)
www.mulcovaci-folie.cz - doporučený postup pro pokládání netkaných a tkaných textilií

nové stránky:
www.spyker.cz - modely všech řad přesných aplikátorů granulované minerální výživy, travních směsí, písku a soli značky Spyker vhodných pro trávníky zahrad rodinných domů, trávníky golfových a fotbalových hřišť.
www.plastoveobrubniky.cz - pojednání o vhodnosti správného výběru separačního obrubníku nejen mezi trávníkem a okrasným záhonem.

připravujeme:
www.technikaprotravnik.cz - souhrnná nabídka netradiční techniky usnadňující údržbu trávníkových ploch všech druhů.

 


 

 

Co s trávníkem v únoru?

 


 Krtek, hryzec?

víme jak na něj! Usmívající se
likvidace hryzce v zámeckém parku

 

 Trávníková hnojiva, celoroční plány hnojení


Netkané a tkané mulčovací textilie


Infekční onemocnění v trávníku

Plevel v trávníku

Profesionální rozmetadla a sečky Spyker

Plastové obrubníky pro okraje trávníků a okrasné záhony

Řízeně uvolňovaná hnojiva 


 Náš TIP          

Nejprodávanější zboží:
Mulčovací netkané textílie
Role a balíčky
Trávníková hnojiva

Hobby zahradní obrubník
Zahradní obrubníky Garden (Black) Diamond


 

 

 

 


   zahradní technikaInzerce
zahradní techniky