Automatický závlahový systém

Bez automatických závlah je udržení trávníku v dobré kondici velmi obtížné a bez pomoci přenosných postřikovačů (které závlahovou vodu rovnoměrně rozmístí do kruhů, čtverců a obdélníků) téměř nereálné. Ruční zavlažování trávníku je nejen velmi náročné na čas při vší snaze je nerovnoměrné s možností chyby nezavlaženého úseku. A tato chyba může zejména po nahnojení trávníku způsobit lokální poškození (tzv. spálení, neboli přesolení buněčného roztoku rostlin trávníku) trávníkové plochy. Rekonvalescence trávníku poškozeného spálením hnojivem trvá i několik týdnů v závislosti na stupni poškození. A vizuální vzhled ručně zalévaného trávníku bude v porovnání s trávníkem vybaveným automatickým závlahovým systémem viditelně horší vzhledem k barvě, růstu, vitality a riziku některých letních infekčních onemocněních. Závlahu je nutné provádět výhradně v časných ranních hodinách, kdy teplota trávníku nepřekračuje 25C a naopak listy trávníkových rostlin nebudou vystaveny vlhkému prostředí delší dobu, než je nezbytně nutné. Tato zásada ranní zálivky v letním období se v pracovních dnech stává pro mnoho majitelů trávníků nereálná. Navíc přesně směřovanou vodou v ideálních dávkách zaznamenáte nemalou úsporu proti ručnímu zavlažování.


Ideálním řešením se tak stává instalace automatických závlah.

Automatický závlahový systém Pro zhotovení automatických závlah samozřejmě doporučujeme kontaktovat odbornou "závlahářskou" firmu s dobrými referencemi, neboť následné úpravy systému jsou mnohdy velmi komplikované.
„Všechno je o penězích", a pravdou je, že realizace automatických závlah na klíč je finančně náročná. Kalkulace rozpočtu se skládá z ceny komponentů a montážní práce systému, transportu a jiných drobných nákladů. Cena za kompletně provedené montážní práce vychází nejčastěji z ceny všech užitých komponentů a to v poměru 1:1, mnohdy i více. A právě tento poměr ceny dělá z tak užitečné a potřebné součásti zahrady jako jsou automatické závlahy leckde obtížně dostupný prvek. Přitom pro středně zručného člověka není montáž závlah nijak obtížná. Stačí vlastnit projekt závlahového systému s podrobným rozpisem materiálu a jeho přesné umístění. Do přesně vyhloubených drážek se jednotlivé komponenty sestavují jako jednoduchá stavebnice. V případě instalace automatických závlah svépomocí se celá investice sníží o více jak polovinu. 
Pro nás "trávníkáře" je k docílení spokojenosti klientů s údržbou jejich travníků automatický závlahový systém nutností. Abychom umožnili vybudování levného, ale zároveň kvalitního automatického závlažování uvádíme na trh jeho profi komponenty a to za maximálně zvýhodněné ceny. Je už jen na jednotlivých investorech jestli si nakoupí komponenty závlahového systému sami, nebo to nechají na profesionální realizační firmě. Cena za materiál by stále měla být finančně dostupná pro majitele každého intenzivně udržovaného trávníku. 

Profesionální závlahový systém, jeho rozvody a příslušenství v e-shopu:

Eshop závlahy.jpg