Úvod » Údržba trávníků » Dlouhodobá trávníková hnojiva Garden Boom a Fenix

Garden BoomTrávníková hnojiva Garden Boom

Nákup v eshopuMožnost nákupu trávníkových hnojiv Garden Boom v e-shopu

 

Zkušenosti profesionálů dokazují, že pro dosažení vysoce kvalitního trávníku je výhodné používat hnojiva s řízeným uvolňováním živin a s poměry NPK uzpůsobenými různým ročním obdobím.

Řada hnojiv Garden Boom patří do skupiny dlouhodobých hnojiv, které trávníku umožní získat optimální přísun živin v daném ročním období.

Garden Boom dlouhodobá hnojivaMezi hlavní vlastnosti hnojiv Garden Boom patří:

  • spolehlivý způsob distribuce živin díky technologiím XCU a POLYON
  • pozvolné uvolňování po dobu několika týdnů až měsíců
  • jemná granulace
  • redukce vyplavování živin a tím efektivnější příjem pro trávník
  • minimální riziko popálení trávníku
  • postupný a pravidelný nárůst trávníku
  • podpora kořenového systému

Porovnání růstu trávníku při použití rychlorozpustných hnojiv a dlouhodobých hnojiv Porovnání růstu trávníku při použití rychlorozpustných hnojiv a dlouhodobých hnojiv

Technologie XCU

technologie XCUJedná se o technologii obalovaného hnojiva, která umožňuje pozvolné uvolňování živiny. Tato technologie je unikátní z důvodu využití vnitřního polymerového obalu, který chrání granuli močoviny. Vnější vrstva granule je obalena tenkou vrstvou síry a vše kryje vnější vosková vrstva s XCU zeleným barvivem. Tato struktura obalu tvoří konzistentní a trvanlivější granuli. Pevnost granule je důležitá při její výrobě i samotné aplikaci. Pevnější obal totiž zaručuje pozvolnější uvolnění živiny po dobu až 10 týdnů. K aktivaci a postupné uvolnění živiny dochází na základě vlhkosti a teploty.

Technologie POLYON

Technologie POLYONTato technologie obalovaného hnojiva zajištuje dlouhodobé uvolňování živiny po dobu několika měsíců. Technologie využívá vnějšího polymerového obalu v kombinaci se zeleným barvivem, který chrání granuli močoviny. Obal je opět aktivován půdní vlhkostí, ale další uvolnění živiny je již na základě působení teploty bez dalšího ovlivnění vlhkostí.

 

 

 

Trávníkové hnojivo Fenix

Dlouhodobá trávníková hnojiva FenixNákup v eshopuMožnost nákupu dlouhodobých trávníkových hnojiv Fenix

FENIX - dlouhodobé hnojivo patřící do skupiny řízeně uvolňovaných hnojiv. Dělí se na tři základní řady Fenix Basic, Fenix Balanced a Fenix Premium. Ve všech třech řadách je jedna jarní, letní a podzimní formule. Tyto řady by se daly doplnit již jen celoročním hnojivem, ale to je obsaženo již v trávníkovém hnojivu Garden Boom pod názvem Once a Year. Jednotlivé řady se od sebe liší % působením dlouhodobého dusíku, kdy v řadě Basic je 30% dlouhodobého dusíku XCU,v řadě Balanced 40% MU methylene urea (močovina) a v řadě Premium je až 50% dlouhodobého dusíku XCU.

FENIX Basic

Základní řada hnojiv určená k zajištění rovnoměrné výživy travnatých ploch. Tato řada obsahuje 30 % z celkového množství dusíku (Basic Pre-seed 40 %), ve formě granulí močoviny obalených dvouvrstvým obalem tvořeným kombinací polymerní membrány a membrány z polysíry – speciálním obalem, který zajistí dlouhodobý účinek hnojiva. V této řadě je kladen zvýšený důraz na rozdílný poměr základních živin podle ročního období. Řada Basic obsahuje hořčík, pro sytě zelené vybarvení trávníku. Řada Basic se dále vyznačuje komplexním obsahem všech základních živin: N, P, K, Mg, S. Další výhodou je, že hnojiva mají redukovaný obsah chloridů snižující riziko zasolení půdy balastními chloridy. Tato řada hnojiv je nejvhodnější pro trávníky s písčitou velmi dobře propustnou půdou a dobře fungující drenáží a pro méně intenzivně pěstované trávníky. Hnojiva neobsahují dusičnanový dusík, takže je minimalizováno vyplavování dusičnanů z půdy

FENIX Balanced

Výjimečná řada hnojiv, využívající dlouhodobého působení dusíku, zabudovaného v různě dlouhých oligomerech řetězených molekul močoviny. Je určena k zajištění vyrovnané základní výživy rozsáhlých travnatých ploch. Tato řada se liší od řad Basic a Premium tím, že obsahuje 40 % z celkového množství dusíku ve formě MU (řetězená močovina). Jedná se o hnojiva s pozvolným uvolňováním dusíku vlivem mikrobiální činnosti v půdě. To zajistí prodlouženou dobu působení hnojiva. Hnojiva v této řadě obsahují fosfor ve všech živinových kombinacích pro všechna roční období pro vyrovnanější zásobení rostlin fosforem. Řada Balanced se dále vyznačuje komplexním obsahem všech základních živin: N, P, K, Mg, S. Další výhodou je, že hnojiva řady Balanced mají redukovaný obsah chloridů, takže minimalizují riziko zasolení půdy balastními chloridy. Forma dusíku MU je v půdě velmi málo pohyblivá, takže i na velmi propustných písčitých půdách hřišť je silně omezeno vyplavování dusíku z půdy.

FENIX Premium

Prémiová řada hnojiv určená k zajištění rovnoměrné výživy travnatých ploch. Prémiová řada obsahuje 50 % z celkového množství dusíku ve formě granulí močoviny obalených dvouvrstvým obalem tvořeným kombinací polymerní membrány a membrány z polysíry – speciálním obalem, který zajistí dlouhodobý účinek hnojiva. Rovněž v této řadě je kladen zvýšený důraz na rozdílný poměr základních živin podle ročního období. Řada Premium má zvýšený obsah hořčíku, v porovnání s řadami Basic a Balanced, pro ještě sytější zelené vybarvení trávníku. Řada Premium se dále vyznačuje komplexním obsahem všech základních živin: N, P, K, Mg, S. Další významnou předností hnojiv řady Premium je, že jsou bezchloridová. Tedy nezatěžují půdu chloridy, minimalizují riziko zasolení půdy. Proto je tato řada hnojiv nejvhodnější pro velmi intenzivně hnojená hřiště, pro trávníky s nedostatečnou drenáží a na zasolených půdách.

Stručná charakteristika jednotlivých živin

Dusík - N Živina důležitá pro celkovou podporu růstu trávníku. Dodávání této živiny pro trávník je důležité od začátku vegetace až po začátek podzimu. V podzimním období je vhodné aplikaci hnojiva s vyšším poměrem dusíku omezit a použít hnojivo určené pro toto období.

Fosfor - P Podporuje růst a vývoj kořenové soustavy a proto je velice důležité jeho použití při výsevu či regeneračním zásahu.

Draslík - K Pravidelným dodáváním draslíku získáme vysokou odolnost a toleranci trávníku vůči stresovým podmínkám, např. vysokým teplotám v letním období. Vyšší podíl draslíku má velice důležitou roli i pro přípravu trávníku na přezimování.

Hořčík - MgO Příznivě ovlivňuje barvu trávníku a tím i jeho estetický vzhled a celistvost.

Více informací o minerální výživě trávníků najdete v článkách:

 

 

 

 


krtek pro levý blok.jpg

Krtek, hryzec, hraboš?

víme jak na ně!

Mauki      

      MAUKI - oficiální distributor pro ČR 
 

Oficiální distributor
pro ČR


Celoroční plány hnojení trávníků

www.hnojenitravniku.cz


Chcete se naučit jak správně založit a udržovat trávníky?


Novinky:


Zavlažovací vaky na stromy


E-shop:

nejprodávanější zboží


Doporučujeme


Rozšířená nabídka:Webové stránky


Mauki.jpg

www.mauki.sk

informácie pre zákazníkov
zo Slovenska


celoroční plány.jpg

trávníková hnojiva.jpg

travníkář.jpg


Garden Diamond.jpg

netkané a tkané textilie.jpg

choroby trávníku.JPG

selektivní herbicidy.jpg


techneat.jpg

Spyker.jpg

plastové obrubníky.JPG

vertikuace.jpg

garden-boom.jpg 


Partnerské weby


jednorázová prostěradla.jpg

masáže.jpg


kosmetika.jpg